FAQ - najczęściej zadawane pytania

Spis treści

 1. Podstawowe informacje na temat Quloo
 2. Zakup kursu - Podstawowe informacje
 3. Podstawowe informacje na temat kursów
 4. Kurs w opcji Diamond - Podstawowe informacje

1. Podstawowe informacje na temat Quloo

Co to jest Quloo? Dla kogo jest Quloo?

Zanim założysz konto w serwisie szkoleniowym Quloo, zapoznaj się z materiałem video znajdującym się pod linkiem www.qlnail.pl/poznajnas, z którego dowiesz się między innymi:

 • Co to jest Quloo?
 • Dla kogo jest Quloo?
 • Co sprawia że Quloo jest wyjątkowe?
 • Co możesz osiągnąć razem z Quloo?

2. Zakup kursu - Podstawowe informacje

Jak wygląda proces zakupu kursu?

 • Aby zakupić kurs, musisz posiadać konto w naszym serwisie Quloo
 • Wybierz interesujący Cię kurs i po zapoznaniu się dokładnie z całym opisem kursu wybierz najlepszą dla siebie opcję cenową i kliknij pod nią przycisk Wybieram
 • Zostaniesz przeniesiona na stronę https://secure.payu.com gdzie dokonasz wyboru jak chcesz zapłacić za kurs. Do wyboru będą 2 opcje - Kartą kredytową bądź Przelewem online/tradycyjnym, a jeśli kurs kosztuje więcej niż 300PLN to pojawi się możliwość wyboru rat.
 • Po wybraniu najbardziej pasującej Ci opcji płatności zostaniesz poproszona o podanie danych do karty, bądź wybranie banku w którym online opłacisz kurs, bądź otrzymasz dane do przelewu tradycyjnego

Jakie są możliwe formy płatności?

 • Płatność kartą kredytową/debetową
 • Przelew Online
 • Przelew Tradycyjny
 • PayPal - ten środek płatności jest dostępny po kontakcie z nami na naszym fanpage na Facebooku
 • Raty PayU - poznaj szczegóły na stronie PayU - Sprawdzam
 • Płacę później PayU - poznaj szczegóły na stronie PayU - Sprawdzam

Mieszkam za granicą, jak mogę zapłacić za kurs?

 • Za pomocą karty VISA, MasterCard, American Express
 • Możesz też płacić kartami Maestro oraz innymi kartami debetowymi przystosowanymi do płatności internetowych, czyli takimi, które mają kod CVV2.
 • PayPal - ten środek płatności jest dostępny po kontakcie z nami na naszym fanpage na Facebooku

Czy moje dane podczas płatności są bezpieczne

Tak! A co o tym świadczy?

 • Płatności dokonujesz na stronie https://secure.payu.com – początek połączenia HTTPS oznacza że jest ono dokonywane w szczególnie bezpiecznym środowisku
 • Komunikacja między Twoim komputerem i PayU zabezpieczona została certyfikatem przypisanym do strony secure.payu.pl wydanym na MIH PAYU B.V.
 • PayU nigdy nie poprosi Cię o pełen numer karty płatniczej, kod bezpieczeństwa CVV2/CVC2 (trzy cyfry wydrukowane na odwrocie Twojej karty płatniczej), dodatkowe hasło wymagane dla niektórych kart w procesie weryfikacji tzw. 3D Secure
 • Po przekierowywaniu na stronę PayU zwróć uwagę czy adres strony zaczyna się od nagłowka HTTPS!

Jak mogę otrzymać fakturę na zakupione kursy?

Napisz do nas wiadomość na [email protected] podając w jej treści podstawowe informacje (NIP, nazwa, adres firmy) oraz numery płatności PayU za zakupione kursy.

Faktury wystawiamy tylko na zakupy dokonane maksymalnie miesiąc wstecz. Przykładowo jeśli mamy teraz czerwiec a kurs zakupiłaś w marcu - to na niego już nie wystawimy FV.

3. Podstawowe informacje na temat kursów

Sapphire? Emerald? Diamond? Co wybrać?

Dokładne informacje na temat różnic między opcjami cenowymi, są podane w dolnej części opisu każdego kursu

W przypadku kursów z zdobień zazwyczaj wygląda to tak, że w opcji Sapphire otrzymujesz dostęp do Zapisu VOD, w opcji Emerald, dostęp do Zapisu VOD oraz dodatkowo do bonusowych zdobień, w opcji Diamond natomiast dostęp do VOD, bonusowe zdobienia, tajna grupa, oraz możliwość zdobycia certyfikatu.

Zapis VOD? LIVE? Bonusowe Zdobienia? Tajna Grupa na FB? Co to wszystko znaczy?

 • Dostęp do LIVE - otrzymujesz dostęp do szkolenia na żywo, prowadzonego po przez platformę YouTube
 • Zapis VOD - otrzymujesz dostęp do pociętego na lekcje, skróconego o przerwy, pełnowartościowego zapisu z LIVE
 • Bonusowe Zdobienia / Quloo Tipy - Są do dodatkowe filmiki, z dodatkową porcją wiedzy dostępną w opcji Emerald oraz Diamond
 • Tajna Grupa na FB - Wybierając opcję Diamond otrzymujesz szansę na dołączenie do Tajnej Grupy dedykowanej dla danego kursu. W niej odbywają się analizy prac.

Co oznacza, że kurs jest w PRZEDSPRZEDAŻY?

Przedsprzedaż to jedyny okres, gdy możesz zakupić w odpowiedniej opcji cenowej dostęp do LIVE. W tym też okresie cena kursu jest najniższa. Następnie wzrasta ona i rok od wydania kursu pozostaje bez zmian.

Cena? Wartość? Co opłacam?

Cena to to co musisz opłacić, w celu uzyskania dostępu do szkolenia. Wartość to natomiast, realna wartość szkolenia.

Czy kurs będzie u mnie działać, jeśli mieszkam za granicą?

Tak, bez żadnych problemów, ponieważ kursy odbywają się online. Czyli jedyne co potrzebujesz do dostęp do internetu oraz urządzenia, które jest w stanie się z nim połączyć w swoim miejscu pobytu.

Czy mogę oglądać kursy na moim smartphonie?

Tak, dostęp do kursu masz na wszystkich urządzeniach mobilnych, które spełniają minimalne wymagania techniczne opisane w regulaminie serwisu, gdyż strona Quloo automatycznie dopasowuje się do rozdzielczości ekranu.

Mam problem z zalogowaniem się na swoje konto

Najczęstsze błędy logowania z telefonu podczas używania telefonu:

 • Telefon automatycznie zmienia pierwszą literką w mailu lub haśle na dużą.
 • Często korzystamy z autouzupełnienia, to jest ok, ale w Naszym przypadku pierwszy raz trzeba wpisać dane ręcznie.
 • Niektóre kursantki odkryły że telefon robił im jedną "spację" po mailu i to uniemożliwiało im logowanie.
 • Jeśli wyeliminujesz te 3 najczęstsze powody i dalej nie działa to sugeruję sprawdzić na innej przeglądarce

Mam kod rabatowy! Jak mogę go wykorzystać?

 • Zaloguj się na swoje konto w serwisie
 • Wybierz kurs do którego zdobyłaś kod rabatowy - UWAGA! - Każdy kod rabatowy jest przypisany tylko i wyłącznie do jednego kursu!
 • Kliknij w niebieski przycisk Wybieram pakiet
 • Pod trzema opcjami cenowymi znajdź napis "Posiadasz kod rabatowy? Kliknij tutaj" i kliknij w niego
 • Wpisz poprawnie kod rabatowy i skorzystaj z nowych, niższych cen!

Uwaga!

Jeśli korzystasz z urządzenia z systemem Android, może występować problem z wpisaniem kodu ręcznie. Rozwiązanie tego problemu: Skopiuj kod i wklej go w odpowiednim oknie.

Postęp oglądania lekcji/kursu

Aktualizacja z dnia 22.05.2023 wprowadziła na Quloo nowy mechanizm - Postęp Oglądania Lekcji.

W skrócie - ta zmiana pozwoli Ci na:

✅ Zapisywanie ostatniego miejsca, gdzie skończyłaś oglądać lekcje.

Dla przykładu - we wtorek oglądasz lekcję z kursu Manicure Hybrydowy na sobie. Lekcja trwa 20 minut, a ty zobaczyłaś jej 7 minut i 34 sekundy.

Masz mega zapracowany tydzień i wracasz do kursu dopiero w sobotę. Jednak nie pamiętasz gdzie dokładnie skończyłaś oglądać kurs.

Na szczęście dzięki tek aktualizacji w Twoim kursie pojawi się przycisk KONTYNUUJ OGLĄDANIE, dzięki któremu przeniesie Cię do ostatniego miejsca, gdzie skończyłaś oglądać dany kurs.

Gdzie znajdziesz przycisk?

Po wejściu w kurs, który chcesz oglądać, pod jego nazwą pojawi się niebieski przycisk “Kontynuuj oglądanie:”

Funkcjonalność działa prawidłowo zarówno na telefonie, jak i na komputerze.

✅ Kontrolowanie swojego postępu w kursie — czyli ile już % danego kursu oraz danej lekcji w kursie już zobaczyłaś.

Dzięki temu jesteś kontrolować tempo swojego rozwoju. W odpowiednim momencie “przycisnąć bardziej”, jeśli zauważysz, że oglądanie kursu Ci idzie jak “krew” z nosa. Może to być dodatkowa motywacja, by zobaczyć w 100% swoje kursy i zdobyć pełną z nich wiedzę.

W trakcie oglądania lekcji w kursie, pod playerem z lekcją pojawi się pasek, który będzie postępował wraz z dalszym oglądaniem lekcji

Wraz z postępem oglądania lekcji zwiększa się również % zobaczenia całego kursu. Informację taką znajdziesz w 2 miejscach

- po wejściu w zakładkę MOJE KURSY

- po wejściu w ten kurs — w sekcji INFORMACJE

Jakie “konsekwencje” niesie za sobą pozostawienie tej funkcji uruchomionej w danym kursie:

- nie będziesz mogła przewijać i przyśpieszać lekcji, których nie masz zobaczonych na 100% - wszystko po to byś w 100% mogła przyswoić wiedzę BEZ OMIJANIA ważnych elementów. Oczywiście, gdy zobaczysz lekcje w 100% będziesz mogła ją dowolnie przewijać i przyśpieszać/spowalniać.

Oczywiście masz wybór — posiadając kurs w opcji Sapphire i Emerald możesz wyłączyć sobie postęp oglądania lekcji, jeśli wyższej wypisane “konsekwencje” są przez Ciebie nie do zaakceptowania.

Jak wyłączyć postęp oglądania lekcji?

Wystarczy, że w kursie, w którym chcesz to zrobić klikniesz sekcji INFORMACJE -> Postęp oglądania kursów w napis TAK — wtedy suwak zmieni się na NIE i gotowe.

Wtedy postęp oglądania Twoich lekcji NIE będzie zapisywany. Zniknie pasek z informacją ile % ukończyłaś kursu i danej lekcji

System dalej będzie zapamiętywał, gdzie skończyłaś oglądać lekcję i za pomocą przycisku KONTYNUUJ OGLĄDANIE będziesz mogła wrócić do ostatniej lekcji.

Będziesz mogła dowolnie przewijać lekcje, przyśpieszać, spowalniać.

WAŻNE INFORMACJE!

- Kupując kurs w opcji DIAMOND postęp oglądania lekcje jest WŁĄCZONY i nie możesz go wyłączyć. Dlaczego? Biorąc udział w analizach musimy mieć pewność, że nie omijasz ważnych fragmentów lekcji, tylko w 100% przyswoiłaś potrzebną wiedzę, by zrobić odpowiednie zdobienie/stylizację. Dzięki temu Twoje analizy będą efektywniejsze.

- Mało tego — w trakcie analiz prac instruktor ma możliwość ZRESETOWANIA Ci postępu oglądania danej lekcji, po to byś musiała do niej wrócić i jeszcze raz przyswoić. Kupując zestaw kursów postęp oglądania kursów, również będzie liczył to ile zobaczyłaś % całego zestawu. Wyłączenie postępu oglądania kursu w jednym z kursów z zestawu, będzie skutkowało wyłączeniem liczenia postępu zobaczenia całego zestawu.

- Gdy wyłączysz postęp oglądania kursu od razu po zakupie kursu i włączysz go np. po 30 dniach, gdy zobaczysz cały kurs to system wykaże, że zobaczyłaś go w 0% - ponieważ zobaczyłaś go cały na WYŁĄCZONEJ tej funkcjonalności - a co za tym idzie nie ma on pewności, czy np. nie przewijałaś lekcji.

4. Kurs w opcji Diamond - Podstawowe informacje

Analiza prac - Podstawowe informacje

 • Kiedy? Zazwyczaj środa od godziny 13:00. Zdarzają się przypadki losowe, że odbywają się w inny dzień tygodnia.
 • Gdzie? W tajnych grupach. Każdy kurs ma swoją osobną grupę. Jak do niej dołączyć? Informację znajdziesz poniżej
 • W której grupie aktualnie jesteście? Informację znajdziesz w naszej grupie dla kursantek Qulooandii gdzie w każdym tygodniu tworzone jest cykliczne wydarzenie
 • Nie mogę być z Wami LIVE, czy mogę odtworzyć później analizy? Oczywiście! Znajdziesz je w tajnej grupie, bądź sam wydzielony fragment Twojej analizy w arkuszu z wynikami.
 • Gdzie znajdę zasady analiz? Znajdują się one w opisie kursu w sekcji Tajna grupa. Pamiętam o sprawdzeniu znajomości zasad analiz i wypełnieniu testu, gdyż jego poprawne zakończenie jest obowiązkowe.

Jak mogę uzyskać dostęp do tajnej grupy?

 • Podstawowym wymaganiem jest posiadanie kursu w opcji DIAMOND
 • Koniecznie musisz zapoznać się z zasadami analiz prac w tajnej grupie. Znajdziesz je w opisie każdego kursu w opcji Diamond. Znajduje się ona po prawej stronie jeśli korzystasz z komputera bądź tabletu. Natomiast jeśli korzystasz z telefonu, zasady znajdziesz w górnej części strony.
 • Po zapoznaniu się z zasadami zweryfikuj swoją wiedzę po przez wypełnieni banalnego i krótkiego testu. Znajdziesz go w opisie każdego kursu w opcji Diamond. Znajduje się on pod zasadami analiz.
 • Wyślij prośbę o dołączenie do tajnej grupy na Facebooku. Zrobisz to prosto znajdując przycisk Chcę dołączyć!. Znajduje się on pod testem sprawdzającym Twoją znajomość zasad analiz prac
 • W momencie gdy pomyślnie zweryfikujemy Twoją znajomość zasad analiz prac, Twoja prośba o dołączenie do tajnej grupy zostanie zaakceptowana. W momencie gdy Twoja znajomość zasad będzie na niższym niż wymagany poziom zostaniesz poproszona o wypełnienie testu ponownie.

Gdzie znajdę arkusz z wynikami analiz?

Sekcja Wyniki Analiz, w której znajdziesz link do arkusza jest widoczna w opisie kursu, dla osób posiadających opcję Diamond W wersji na komputer oraz tablety znajdziesz go po prawej stronie ekranu pod:

 • Informacjami Dodatkowymi
 • Shoplistą
 • Qulooandią
 • Tajną Grupą

W wersji mobilnej serwisu, sekcję Wyniki Analiz znajdziesz w górnej części strony.

Zdobyłam certyfikat, jak mogę go pobrać?

Wejdź w swoim profilu w zakładkę Moje Certyfikaty. Przy każdym kursie, w którym zdobyłaś certyfikat pojawi się napis ♥ Certyfikat Zdobyty! . Wystarczy, że w niego klikniesz i rozpocznie się automatyczne pobieranie certyfikatu.

Instrukcję w formie graficznej, gdzie pokazane jest krok po kroku co należy kliknąć, jest dostępna TUTAJ

Zarejestruj się i rozpocznij naukę!
Zaloguj się